• 13 czerwca, 2021

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego – co wybrać?

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego często oznacza różnicę między przeprowadzką do wymarzonego domu, a rozliczeniem się z tym, co daje Ci rynek – czyli pogodzeniem z tym, że nas nie stać.

W większości przypadków, gdy otrzymujemy pierwsze mieszkanie, myślimy o nim jak o naszym i chętnie płacimy, należy to jednak dobrze przemyśleć.

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego - co wybrać?

Dylematy mieszkaniowe – rynek wtórny czy pierwotny?

Na rynku najmu nastąpi powrót do bardziej tradycyjnego podziału najmu do zakupów. Wzrost liczby kupujących po raz pierwszy będzie hamowany przez niedobór nieruchomości. Powstanie internetowych portali wyszukiwania nieruchomości spowoduje spadek cen sprzedaży i trend w kierunku mniejszych nieruchomości inwestycyjnych. Dlatego potrzeba doradztwa ekspertów by pomogli nam ocenić czy opłaca się kupić dziś czy poczekać – i czy na rynku wtórnym czy pierwotnym. Sprzedając nieruchomość na rynku pierwotnym lub kupując nieruchomość na rynku wtórnym, niezbędna jest ochrona prawna. Jeśli chodzi o sprzedaż lub kupno nieruchomości jako osoba fizyczna na rynku pierwotnym lub wtórnym, a nawet jeśli chcesz wynająć nieruchomość od agencji wynajmu, potrzebujesz usług agenta nieruchomości. Współnajemcy to najczęstszy sposób kupna lub sprzedaży nieruchomości, dzięki nim raty poniekąd same się spłacają.

Stosując się do zaleceń ekspertów na pewno nie będziemy mieli wrażenia, że wydaliśmy pieniądze na ślepo. Dzięki temu jeszcze przez bardzo długi czas będziemy mogli bezproblemowo polegać na tym, że nasze mieszkanie utrzyma dobrą wartość, co stanowi komponent zakupu jakiego znaczenie jest bardzo duże przy nabywaniu go przy uwzględnianiu ewentualności sprzedaży. Zainwestowanie w tematykę jaka dotyczy fachowego doradztwa co do nabycia nieruchomości pozwoli nam dostrzec bez trudu efekty naszych działań pod postacią rozproszenia licznych dylematów i znaków zapytania dotyczących tej sfery. Lepiej pokusić się tu o dokładność niż żałować w odniesieniu do tak ważnych spraw.