• 3 lipca, 2021

Co warto odwiedzić w Gdańsku?

Co warto odwiedzić w Gdańsku? Nasz przewodnik po największych atrakcjach Gdańska zawiera 5 najlepszych miejsc do odwiedzenia.

Gdańsk to historyczne miasto, które pomimo swojej wielkości, liczącej zaledwie około 740 000 osób, ma tak wiele do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, czy z kilkoma przyjaciółmi, w Gdańsku znajdziesz wiele do zrobienia i zobaczenia.

Co warto odwiedzić w Gdańsku?

Bogactwo atrakcji w Gdańsku

Stocznia Gdańska – Stocznia Gdańska jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Gdańsku. Historyczna stocznia została założona w 1810 roku przez króla Prus Fryderyka II i była uważana za najnowocześniejszą stocznię w kraju. Stocznia jest obecnie zarządzana przez Unię Europejską. Jedną z głównych atrakcji zwiedzania Stoczni Gdańskiej jest poznanie historii i architektury budynku. Na wyższych piętrach znajdziesz piękną bibliotekę, która zawiera wiele historii o stoczni, a także zobaczysz oryginalne statki, z których wykonano te współczesne. Katedra Gdańska – Wizyta w gdańskiej katedrze to z pewnością coś, co powinieneś zrobić, jeśli masz tylko kilka dni w Gdańsku. Mimo, że jest to najstarszy kościół w Gdańsku, został niedawno odnowiony.

W katedrze, która została zbudowana w połowie XVII wieku, jest wiele do zobaczenia. Na przykład będzie można zobaczyć piękne witraże, które pochodzą z lat 50. XIX wieku. Gdańska Sala Koncertowa – Gdańska Sala Koncertowa to piękny kompleks artystyczny, który powstał w 1973 roku. Składa się z różnych sal z różnymi przestrzeniami koncertowymi. Budynek jest otwarty przez cały dzień i jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz zobaczyć pokaz na żywo. Teatr Gdański na Nowym Świecie – Teatr Gdański na Nowym Świecie jest jednym z najstarszych teatrów na świecie i zdecydowanie warto go odwiedzić, jeśli jesteś w Gdańsku. Budynek jest obecnie używany i jest otwarty przez cały dzień i jest doskonałym wyborem na pokazy na żywo, ale oczywiście można go również odwiedzić w normalnych godzinach pracy, czerpiąc z tego miłe doznania.