• 9 września, 2021

Dlaczego warto wybrać schody spiralne?

Jeśli masz odpowiednią przestrzeń do zainstalowania spiralnych schodów, z pewnością wiele domów i mieszkań może skorzystać z zastosowania tego typu schodów.

Świetnie sprawdzają się na otwartych przestrzeniach, a także w bardzo małej przestrzeni mieszkalnej, co czyni je idealnym wyborem dla prawie każdego. Spiralne schody to klasyczny element, który może dodać twojemu domowi nieco wyrafinowania i elegancji.

Dlaczego warto wybrać schody spiralne?

Schody spiralne mogą dodać elegancji w pomieszczeniu

Prawdopodobnie największą zaletą schodów spiralnych i najbardziej oczywistą jest to, że nie wymagają one tyle miejsca, co schody proste czy zabiegowe. Wybranie spiralnych schodów pomoże ci rozwiązać dwa problemy jednocześnie, a mianowicie możesz zaoszczędzić sporo miejsca na klatce schodowej i zdecydować się na odważne projekty wykończeniowe. Schody spiralne świetnie prezentują się zarówno w domach, jak i w mieszkaniach dwupoziomowych. Często można je znaleźć w nowoczesnych, designerskich domach, ponieważ łączą funkcjonalność ze stylem. Oferują doskonały widok i inną perspektywę na otaczającą przestrzeń, wyglądają również ciekawie w pokoju.

Schody spiralne są łatwiejsze w montażu niż zwykłe schody proste. Ponieważ większość z nich jest w zestawie gotowym do złożenia wraz z instrukcją, są łatwe do skonfigurowania. Niezależnie od tego, czy wolisz solidną stalową konstrukcję z drewnianymi stopnicami lub antypoślizgowymi panelami stalowymi pokrytymi tworzywem sztucznym, tylko od ciebie zależy, jaka kombinacja materiałów najlepiej spełni twoje wymagania dotyczące wystroju wnętrza. Metalowe i drewniane schody kręcone to zdecydowanie najpopularniejszy wybór wśród konsumentów.

Poręcze, maty antypoślizgowe są dostępne dla dodatkowego bezpieczeństwa. Ponadto schody spiralne muszą być zgodne z normami i przepisami budowlanymi, zatem są one funkcjonalne i bezpieczne. Wszystkie schody mogą oznaczać zagrożenie dla bardzo małych dzieci i osób starszych, ale w przypadku schodów kręconych, jeśli użytkownik spadnie na schody, jest znacznie mniej prawdopodobne, że spadnie na sam dół, ponieważ krzywizna schodów może szybko przerwać upadek.