• 29 października, 2021

Jak uzyskać korzystny kredyt na dom?

Kredyty hipoteczne często opiewają na duże kwoty, z pewnością zakup nawet małego mieszkania będzie obecnie wymagał kredytu na około 300 000 zł, w przypadku domów jednorodzinnych z pewnością będzie to kredyt powyżej pół miliona złotych.

Oczywiście osoby, które ubiegają się o tego rodzaju kredyty, powinny przedstawić w banku zdolność kredytową, w tym przypadku należy dostarczyć dokumenty potwierdzające zatrudnienie, dokumenty które przedstawiają nasze miesięczne dochody. Dodatkowo będziemy przedstawiali przykładowo PIT za ostatni rok, czy też bank poprosi o przedstawienie wyciągu z konta za ostatnie 6 miesięcy czy też za ostatni rok.

Jak uzyskać korzystny kredyt na dom?

Jakiej pomocy możemy oczekiwać od doradcy finansowego?

Instytucje finansowe chcą w ten sposób upewnić się, że będziemy osobami, które mogą spłacać raty kredytu, oczywiście bank przeanalizuje dokładnie nasz wniosek, sprawdzi jakie wydatki ponosimy co miesiąc jako gospodarstwo domowe, oceni w jakiej wysokości kredyt może być nam udzielony. Może się bowiem okazać, iż nie zawsze otrzymamy kwotę, której oczekujemy, może ona okazać się zbyt mała do zakupu nieruchomości, którą chcemy nabyć. Dlatego też warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który będzie mógł pomóc nam na wszystkich etapach ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Oczywiście specjalista z dziedziny finansów wybierze dla nas kredyt najtańszy, warto zwrócić uwagę, iż na jego całkowity koszt rozłożył się oprocentowanie, różnego rodzaju koszty związane z przygotowaniem kredytu, prowizję czy marżę banku. Dodatkowo także bank ubezpiecza kredyt, ubezpiecza także nieruchomość. Innym kosztem będzie wycena nieruchomości, wszelkiego rodzaju opłaty sądowe oraz notarialne, jak również podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu nabycia nieruchomości w wysokości 2%. Dodatkową opłatą może być także prowizja agencji nieruchomości lub też pośrednika.

Oczywiście w wielu przypadkach będzie liczył się także czas, w jakim uzyskamy kredyt hipoteczny Kraków jest miastem, na terenie którego działa wiele banków, będziemy zatem mogli złożyć dokumenty w wielu placówkach. Będzie to istotne ze względu na dość długi czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego. Doradca finansowy pomoże nam wypełnić wszystkie wnioski, złożyć je poprawnie w banku, tak aby cały proces przebiegał jak najszybciej.