• 23 listopada, 2021

Wewnętrzna hodowla wymaga sztucznego oświetlenia

Oprawy oświetleniowe używane do uprawy konopi indyjskich mają zazwyczaj materiał odbijający światło, tak zwany odbłyśnik, który odbija światło w jednym kierunku, a mianowicie w dół.

Dzięki temu zewnętrznemu sygnałowi żeńskie rośliny konopi, które nie zostały zapylone, wiedzą, że powinny zacząć przenosić swoją energię na wytwarzanie pąków. Jeśli jednak nie otrzymają tego sygnału, nie będą wiedzieć, jak rozprowadzić energię, którą pobierają z oświetlenia, a twoje plony będą mniejsze niż się spodziewasz.

Wewnętrzna hodowla wymaga sztucznego oświetlenia

Jaka lampa do marihuany sprawdzi się najlepiej

Lampy fluorescencyjne mogą posiadać żarówki imitujące światło dzienne i żarówki o barwie ciepłej bieli, pierwszy typ jest lepszy do wzrostu wegetatywnego, a drugi do kwitnienia. Te świetlówki są tanie i wydajne i świetnie nadają się do wzrostu wegetatywnego. Są one szczególnie przydatne podczas kiełkowania nasion i małych sadzonek, ponieważ nie oddają zbyt wiele ciepła i nie przypalają delikatnych roślin. Wadą świetlówek kompaktowych jest to, że nie nadają się one dobrze do roślin kwitnących, a hodowcy zwykle używają innego rodzaju światła do uprawy roślin konopi. Świetlówki kompaktowe po prostu nie generują wystarczająco intensywnego światła, aby rośliny mogły intensywnie rosnąć i produkować pąki.

Wybór światła LED do uprawy specjalnie zaprojektowanego dla wzrostu roślin to niezawodny sposób na zapewnienie sobie obfitych zbiorów. Lampy LED do uprawy są stosunkowo niedrogimi, energooszczędnymi opcjami, które zapewniają niezbędną fotosyntezę roślinom konopi w wewnętrznej uprawie. W ten sposób rośliny mają wystarczająco dużo światła, aby osiągnąć imponujące rezultaty, bez ciągłego wzrostu rachunków za energię. Nowoczesne lampy LED są atrakcyjne wizualnie i są chętnie wybierane przez hodowców, chociaż zwykle kosztują więcej niż inne rodzaje oświetlenia.

Odpowiednia https://sioubiz.pl/pl/c/Oswietlenie/1 może zapewnić zdrowy wzrost roślin i wyższe plony, niż oświetlenie niedostarczające potrzebnej ilości światła. W rzeczywistości diody LED są jedynymi lampami do uprawy roślin, które przeszły badania i rozwój technologiczny w ciągu ostatniej dekady.