• 20 listopada, 2021

Pomoc prawna dla firm dotkniętych epidemią koronawirusa

Właściciele firm, które ucierpiały w związku z ograniczeniem działalności podczas pandemii koronawirusa, z pewnością chcą zaczerpnąć wielu porad prawnych dotyczących możliwości otrzymania różnego rodzaju dotacji, wyrównania szkód ze strony państwa.

Oczywiście mogą dotyczyć one także pracowników, niekiedy firmy zdecydowały się na zaszczepienie ich we własnym zakresie, pracodawcy chcieli się także dowiedzieć, jak wyglądają sprawy związane z urlopami.

Pomoc prawna dla firm dotkniętych epidemią koronawirusa

Jakie kwestie może nam wyjaśnić prawnik?

Warto zwrócić uwagę, iż koronawirus wpłynął negatywnie na bardzo wiele branż, przykładowo gastronomię czy też branżę restauracyjną. Wiele firm mogło stracić wówczas płynność finansową, jak wiadomo wiele firm posiłkuje się pożyczkami, kredytami, różnego rodzaju leasingiem aut czy też środków trwałych. W wyniku ograniczenia możliwości zarobkowania mogły pojawić się przykładowo problemy z płatnościami za raty. W tym przypadku przedsiębiorcy mogą uzyskać różnego rodzaju pomoc prawną, która wiąże się przykładowo z odroczeniem spłat czy też zawieszeniem płatności na pewien czas.

Dodatkowo mogą pojawić się także problemy z płatnościami na rzecz właścicieli wynajmowanych lokali. Niektórzy przedsiębiorcy, którzy zamknęli działalność na pewien czas, mogli przykładowo poszukiwać sposobu na odstąpienie od umowy najmu. Naturalnie prawnicy mogą pomóc w bardzo wielu obszarach, dodatkowo także mogą doradzić, w jaki sposób uzyskać pomoc ze strony państwa. Z pewnością można było uzyskać zwolnienia z płatności składki ZUS dla pracowników, dodatkowo także liczyć na pewnego rodzaju programy pomocowe. Czasem niektóre przepisy mogą być niejasne dla przedsiębiorcy, dlatego też pomoc prawnika może okazać się bardzo potrzebna.

Naturalnie niekiedy przedsiębiorcy mieli wątpliwości na temat tego, jak dużą pomoc mogą uzyskać, w jaki sposób obliczyć kwotę, o którą mogą się ubiegać ze strony Skarbu Państwa. Dlatego też mogą liczyć na porady prawne jakich udzieli kancelaria koronawirus warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy prawników, którzy będą potrafili wytłumaczyć wszelkie zagadnienia związane z odszkodowaniami, odroczeniem płatności czy też załatwieniu wielu innych problemów, które pojawiły się w czasie epidemii.